Futbolcuların İddaasına Tavla Maçı İzle – Burak Yılmaz ve Selçuk İnan

Tavla maçı izle şeklinde bir arama sorgusunu Google üzerinden çalıştırmanız halinde, karşınıza çok sayıda izleyebileceğiniz video çıkacaktır. Bu videolar, bazen çok iyi tavlacıların düzenlenmiş turnuvalarda finale kalmaları sonucu elde edilen videolar iken, bazıları ise arkadaşların kendi aralarında yapmış oldukları tavla karşılaşmalarıdır ki futbolcular arasında da böyle bir durum söz konusu olmuştur.

Tavla ülkemizde o kadar popüler bir oyun ki zengininden fakirine, inşaat işçisinden futbolcusuna herkes bu oyunu her ortamda oynamaktadır. Bu videomuzdaki tavla maçı ise Burak Yılmaz ve Selçuk İnan’a ait. Videodaki diyalogda Selçuk İnan Arda Turan’ın da çok iyi tavla oynadığından bahsediyor. İnternette iddasına tavla oynamak isteyen okurlarımız tavla siteleri yazımızı inceleyebilirler. Eğlenceli olan bu videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Ülkemizin en bilinen ve küçük yaşta öğrenilen geleneksel oyunları arasında yer alan tavla, deden toruna geçen bir miras gibidir ve oyuncuların kendi aralarında hırs yapmalarına da sebep olur. Bu durumun sonucu ise canı sıkılan iki kişinin, “Hadi bir tavla atalım” dediğini her an duyabilirsiniz. Oyunu kazanan taraf karşılaşma sonunda çok mutludur. Ve kaybeden tarafın kolunun altına tavlayı verir.
Tavla Maçı İzle

Futbolcular için de bu durumun söz konusu olması sonrasında kendi aralarında, iddiasına girerek bir tavla maçı yapmaları gündeme gelmiştir. Yukarıdaki video ile tavla maçı izle araması yaptıysanız, bu karşılaşmayı rahatlıkla ve keyifle izleyebilirsiniz.

Bu gibi videoları izlerken bizim size önerimiz, zarların atılmasından sonra videoyu durdurmanız ve siz olsaydınız nasıl bir hamle yapardınız diye düşünmenizdir. Böylece hem beyin jimnastiği yapmış olursunuz; hem de eğer az bildiğinizi düşünüyorsanız tavla bilginizi geliştirirsiniz. Öğrenmesi çok kolay olan ve bu nedenle çocuk yaştan itibaren öğrenilebilen tavla, kız tavlası ve erkek tavlası olmak üzere iki çeşittir. Yapılan turnuvalarda ve tavla maçı izle araması sonucu elde edeceğiniz videolarda genellikle erkek tavlası oynandığını görürsünüz.

Mars, tavlada bir tarafın iki sayı alması iken, diğer tarafın iki sayı geride kalması anlamına gelmektedir. İki ters bir düz tabiri ise kazananın 5 sayı ile tavlayı kazandığını ifade eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.